Здорове харчування на кожен день

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Роль здорового харчування в житті людини переоцінити неможливо – практично всі наші проблеми зі здоров’ям беруть свій початок від невміння або небажання організувати свій правильний режим харчування. Тому здорове харчування на кожен день – це один з ключових чинників здорового і активного способу життя. Значимість збалансованого та різноманітного харчування для організму найчастіше недооцінюється багатьма людьми, і така недооцінка позначається потім на самопочутті, а часом – і на амбітних планах, якими доводиться жертвувати через те, що свого часу харчуванню не було приділено достатньо уваги.

Збалансоване і здорове харчування на кожен день – як організувати правильний режим

Адже насправді організувати правильний режим харчування зовсім неважко, і, до речі кажучи, зовсім не обтяжливо для будь-якого гаманця. Варто лише чітко засвоїти принцип правильного харчування – так звану «харчову піраміду». Харчова піраміда і здорове харчування на кожен день – це врівноважений набір необхідних людському організму продуктів для щоденного вживання.

Підібравши її, можна скласти меню з величезного розмаїття наявної їжі, причому продукти підбираються з урахуванням індивідуальних особливостей організму і смакових уподобань. Харчова піраміда показує можливість отримувати поживні речовини, необхідні для поповнення енергетичних втрат організму, а також вітаміни і мінерали в потрібній для нормального підтримки здоров’я кількості.

При цьому продуктова піраміда – це аж ніяк не сувора дієта, яка не дає можливості відхиляться від заздалегідь заданої продуктової програми. Завдання такої піраміди допомагати зробити вибір на користь тих продуктів харчування, які дозволять довго насолоджуватися гарною фізичною, психічною та інтелектуальною формою. Харчова піраміда, створена для людини, відзначає кілька груп продуктів, які необхідно споживати, а також передбачає розумну помірну фізичну активність і достатнє споживання рідини.

Здорове харчування на кожен день : ступені харчової піраміди

На першому рівні піраміди знаходяться овочі, фрукти, цільнозернові продукти і рослинні жири. До корисних вуглеводів, що становлять основу першого ступеня, відносяться бурий рис, хліб грубого помолу, макаронні вироби з твердих сортів зернових, різні крупи.

Рослинні жири, наявні, наприклад, в оливковій, соняшниковій, лляному, рапсовій і деяких інших оліях, містять поліненасичені жирні кислоти. Ці продукти є основою щоденного раціону. Так, наприклад, найкориснішою, смачною і ситною їжею є каші так, наприклад, тарілка вівсянки на сніданок дорівнює двом порціям злаків. Бутерброд, який приготовлений на обід з хліба цільно-меленої пшениці, додає ще дві порції злаків. Цього вже достатньо для щоденної порції злаків для організму.

Те ж стосується вимог щодо вживання овочів. Тарілка салату на обід і на вечерю дорівнює чотирьом порціям овочів – практично добова потреба в овочах. Літр свіжовичавленого натурального соку, яблуко або апельсин в обід – от і задоволена добова потреба у фруктах.

На другому щаблі харчової піраміди знаходяться білки – як рослинного, так і тваринного походження. До перших відносяться горіхи, бобові – горох, квасоля і самі боби, і навіть різні насіння. До найбільш корисних тваринних білків відносяться риба і морепродукти, курятина, індичатина, яйця. Правильне і здорове харчування на кожен день передбачає вживання цих продуктів бажано до двох порцій на день.

Ще вище в харчовій піраміді розташовані молоко та молочні продукти – сири, йогурти та інші. Вони не тільки містять білки, але і кальцій і вітамін D, які вкрай необхідні людському організму. Їх бажано вживати до двох порцій на день.

На самій вершині харчової піраміди знаходяться ті продукти, до вживання яких потрібно підійти обережно і найбільш раціонально. Це тваринні жири, які містяться в червоних сортах м’яса – свинині, яловичині, баранині, а також у вершковому маслі. Крім них, до цієї групи можна віднести продукти з великим вмістом так званих «швидких» вуглеводів – продукти з білого борошна, тобто хліб і хлібобулочні вироби, макаронні та кондитерські вироби, очищений білий рис. Особливо потрібно бути обережними з вживанням різних чіпсів, солодощів та напоїв з магазину начебто газованої води і соків.

Розібравшись, що ж таке здорове харчування на кожен день і склавши свою харчову піраміду, ви обов’язково звернете увагу на те, що продукти, котрі в ній містяться – є не тільки простими, а й цілком доступними за ціною. Розумно харчуватися не складно навіть для людини з не дуже великим достатком. Таким чином, організація здорового щоденного харчування на основі знань про харчової піраміді – досить нескладний, але при цьому захоплюючий, а головне – дає прекрасні результати процес.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.