Як вибрати косметику, вибір косметики, склад косметики, шкідливі інгредієнти в косметиці

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Як вибрати косметику?

Косметичні засоби – це інструменти нашої краси, тобто те, до чого не можна ставитися легковажно. При виборі косметики потрібно взяти за правило цікавитися інформацією про продукт, для чого потрібно оволодіти основними знаннями, поняттями і термінами.

Це дозволить з величезного розмаїття косметичних продуктів виключати зовсім не дієві, звертаючи свою увагу лише на ті, які дійсно того варті.

Склад косметики: умовне підрозділ інгредієнтів косметики

Всі інгредієнти, присутні в косметичних засобах, можна розділити на три категорії:

1. Речовини, перевірені часом, тобто ті речовини, які споконвіку застосовувалися для поліпшення стану шкіри. До них відносяться мед, молоко, віск, екстракти певних лікарських рослин, деякі жири та масла. Механізм дії деяких з цих речовин досліджено клінічно та ефективність їх підтверджена. Інші речовини ще не досліджені, тому твердження про їх корисності можна назвати легендарними, що, і не доводить їх ефективність, і не спростовує її.

2. Речовини, які стали відомими після тих чи інших наукових відкриттів. До них відносяться як природні, так і синтетичні речовини. Клінічні випробування та експерименти на тваринах підтвердили ефективність деяких речовин цієї категорії, наприклад антиоксидантів. Але в косметику додаються і ті інгредієнти, теоретична корисність яких для шкіри стала відома в результаті наукових відкриттів, але практично така дія їх у косметичних засобах не доведено.

3. Речовини, подаровані косметології хіміками. До них відносяться консерванти, емульгатори, емоленти (речовини, що пом’якшують шкіру), віддушки, загусники і т.д. Це досить ефективні речовини, настільки ефективні, що багато косметичні засоби можуть цілком складатися з них. Зазвичай саме ці речовини і визначають властивості косметики, а не є приманкою для споживача. Вони необхідні для того, щоб косметичний засіб легко розподілялося по шкірі, швидко входило, миттєво покращувало зовнішній вигляд шкіри, приємно пахло, добре виглядало і не псувалося при тривалому зберіганні.

Як вибрати косметику: імідж – все, склад – ніщо!

Багато хто звик довіряти гучній імені компанії. Цьому є логічне пояснення – велика й відома компанія може вкласти більше коштів у розробку косметики, тому і якість її продукції повинно бути вище.

Насправді ж найчастіше відбувається зовсім не так: більш відомі компанії більшу частину капіталу витрачають на підтримку популярності – проведення рекламних компаній та послуги рекламних агентств. Власне, на саму продукцію залишається тільки те, що потрібно на її виготовлення. А споживач, зачарований відомим брендом, сплатить і рекламу, і торгових посередників, і необхідну упаковку.

Це як у студента з заліковою книжкою – перший рік студент працює на заліковку, а вже надалі, заліковка працює на студента …

Не варто наосліп довіряти гучній імені якої-небудь компанії, і купувати продукти, на яких вказані лише розпливчасті формулювання, типу “Продукти Мертвого моря” або “Комплекс біологічно активних добавок”.

Відсутність точного переліку інгредієнтів загрожує алергічними реакціями, а також віддаленими несприятливими наслідками.

Склад косметики: найпоширеніші “чудодійні” компоненти в косметиці

Гіалуронова кислота – відмінне зволожуючий засіб. Як тварини, так і рослинного походження вона ідентична людської.

Гліцерин – зволожувач у вигляді сиропообразной прозорої рідини, отриманої в результаті хімічної сполуки жиру і води. Покращує проникаючі здібності косметичних засобів, перешкоджаючи надмірному випаровуванню вологи через шкіру.

Колаген (протеїн) – є основною частиною нашої шкіри. З віком колаген починає руйнуватися, в результаті чого шкіра стає тонкою і стає в’ялою.

Маточне молочко – речовина, що виробляється травним трактом робочих бджіл. Добувається з бджолиних вуликів. Маточне молочко асоціюється з довголіттям і здоров’ям матки, тому існує упередження, що цей інгредієнт в косметиці може затримувати старіння і навіть повертати коді молодість. Але насправді, маточне молочко вже після двох тижнів зберігання втрачає поживні властивості для бджолиної матки. А вже в косметичних препаратах, як показали проведені наукові дослідження, маточне молочко марно і в свіжому вигляді. І в цьому питанні думки вчених не розходяться.

Еластин – володіє великою молекулярною вагою, так як отримують його з великої рогатої худоби. З-за своєї ваги, еластин не здатний проникнути в шкіру, утворюючи на ній задушливу плівку, і не виконуючи своїх функцій.

Шкідливий склад косметики

Склад косметики: трохи про бактериостатика в косметиці

Косметичні засоби, якими ми починаємо користуватися, крім інших інгредієнтів, містять і мікроорганізми. У першу чергу, це стосується тих препаратів, які упаковані в баночки з широкою шийкою, а не в тубу.

Ми живемо в оточенні різноманітних мікроорганізмів і бактерій. Користуючись кремами в баночках з широкою шийкою, ми щодня власними пальцями вносимо в них додаткові порції бактерій.

 

Для запобігання зростанню грибкової та бактеріальної мікрофлори в косметичні засоби додають біоциди – бактериостатики. Перша частина слова “біос” означає життя, а друга частина “цідос” означає знищення. Страхаюче назву. Будь косметична композиція містить бактериостатики. Ще більше їх містить та косметика, яка володіє великою поживною цінністю – для запобігання прокисання живильного крему. А також та, яка розфасована в упаковку з широкою шийкою.

Все це зовсім не добре для нашої шкіри.

Склад косметики: шкідливі інгредієнти

Технічне масло – Mineral Oil або Petrolatum – використовується в косметиці в якості зволожувача, однак при цьому утворює водовідштовхувальну плівку, замикаючи в шкірі вологу. Разом з вологою в шкірі замикаються і відходи, токсини, вуглекислий газ. Також ця плівка перешкоджає проникненню кисню в шкіру.

Технічне масло визнано найбільш поширеною причиною висипів і прищів у жінок.

Що ж це за продукт? Отримують технічне масло з нафти, і являє собою суміш воно відокремлених від бензину рідких вуглеводів. Ці інгредієнти використовуються як растворяющая рідину і для змащення в промисловості.

Гліколь – також похідний нафтопродукт, широко застосовуваний в зволожувачах і кремах, оскільки має здатність притягувати і зв’язувати воду. Цей інгредієнт викликає чимало алергічних реакцій та подразнень, поява вугрів.

Однак пропилен гліколь дешевший, ніж гліцерин і одні вчені стверджують, що він надає шкірі молодий вид, ефективний і безпечний. А інші вчені стверджують, що пропілен гліколь шкідливий для шкіри.

Лорел сульфат натрію – миючий засіб, широко використовується в шампунях, гелях для душу, піноутворювачах. Отримують цей дешевий інгредієнт з кокосового масла, і він є найнебезпечнішим компонентом препаратів для догляду за шкірою і волоссям. При додаванні в нього солі, воно згущується. Велика кількість піни створює ілюзію його концентрованості і дорожнечі. Як миючий засіб, Лорет сульфат натрію досить слабкий.

Склад косметики: небезпечні інгредієнти, які можуть зустрічатися в косметиці

Нижче буде приведений список інгредієнтів косметики, які визнані токсичними. Вони становлять небезпеку для репродуктивної системи людини і можуть викликати рак в його організмі .

 • 2-AMINO-4-NITROPHENOL – зустрічається в освітлювачах і фарбах для волосся. В ЄС заборонено.
 • ACRYLAMIDE – додають в кондиціонери для волосся і зволожуючі креми. У ЄС використання цього інгредієнта законодавчо регулюється, тому що, вступаючи в реакцію з іншими інгредієнтами, ACRYALAMIDE може створювати токсичні домішки.
 • ALUMINUM ZIRCONIUM TETRACHLOROHYDREX GLY, зустрічається також під назвами ANHYDROUS; ALUMINUM ZIRCONIUM TRICHLOROHYDREX GLY, ANHYDROUS – може попадатися в дезодорантах. Заборонено не лише в ЄС, але і в США.
 • ВНА, він же BUTYLHYDROXY ANISOLE; ВНА/ВНТ; BUTYLHYDROXYANISOL – інгредієнт, який є серйозним шкірним подразником і руйнівником ендокринної системи. Можна зустріти майже в усіх видах косметики.
 • COALTAR, або TOPICAL COAL TAR SOLUTION; SOLU-BILIZED COAL TAR EXTRACT; NEUTAR SOLUBILIZED COAL TAR EXTRACT – зустрічається в кремах, лікувальних шампунях проти лупи. Вступаючи в реакцію з іншими речовинами, може створювати токсичні домішки. У ЄС COALTAR заборонений.
 • DIBUTYL PHTHALATE, він же DIBUTYL PHTHLATE – додають у лаки для нігтів і інші засоби для догляду за нігтями. Цей інгредієнт може руйнувати ендокринну систему. В ЄС заборонено.
 • DIMETHYLAMINE – попадається в зволожуючих кремах і шампунях. Руйнівно діє на імунну та травну систему, печінку. В ЄС цей інгредієнт заборонений.
 • DIMETHYL SULFOXIDE – присутній у багатьох засобах проти запалення шкіри. Негативно впливає на серцево-судинну систему. Також під забороною в країнах Євросоюзу.
 • ETHYLACRYLATE – можна зустріти в тушах для вій. До використання в парфумерії вже заборонений.
 • FORMALDEHYDE, він же FORMALIN – не рідко присутній в косметиці для догляду за нігтями. Широко відомий інгредієнт, що викликає рак.
 • HYDROXYANISOLE – може бути присутнім у засобах для відбілювання шкіри. Однак є її серйозним подразником.
 • IODINE або IODINE CRYSTALS – зустрічається в засобах для очищення шкіри (клінзерах), засобах для підтримки форми грудей, від целюліту, і від запалень. Руйнівно діє на імунну та травну систему, печінку. Заборонений у ЄС.

 

 • LEAD ACETATE – попадається в фарбах і відбілювач для волосся, клінзерах для обличчя. В ЄС заборонено.
 • LIDOCAINE – присутній в протизапальних кремах для шкіри і в кремах по догляду за ногами. Негативно впливає на дихальну систему, нейротоксічен. У країнах ЄС заборонено.
 • LITHIUM CARBONATE – використовується в бальзамах для губ. Руйнівно діє на імунну та травну систему, печінку.
 • PETROLEUM DISTILLATE, він же PETROLEUM HYDROCARBON; PETRO ¬ LEUM DISTILLATES – може перебувати в складі тональних кремів, туші для вій, помадах, в тому числі і гігієнічних, в парфумерних засобах. В ЄС заборонено.
 • PHENACETIN – застосовується в засобах для освітлення волосся. Нейротоксичні інгредієнт, що вражає нирки.
 • PHENOLPHTHALEIN – використовується в шампунях. Руйнівно діє на імунну та травну системи і печінку.
 • PHENYLPHENOL – може перебувати в засобах для догляду за тілом. Руйнівний для ендокринної системи.
 • PROGESTRONE або LUTEIN – використовується в кремах для догляду за шкірою навколо очей, коштах від випадіння волосся і в гормональних кремах.
 • SELENIUM SULFIDE – зустрічається в шампунях. Може створювати токсичні домішки при реакції з іншими інгредієнтами. У ЄС застосування цього інгредієнта законодавчо регулюється.
 • TOLUENE або TOLUOL – використовується в косметиці для нігтів. До використання в парфумерії заборонений. Вступаючи в реакцію з іншими інгредієнтами, може створювати токсичні домішки.
 • ZIRCONIUM SILICATE – в країнах ЄС цей інгредієнт строго заборонений для використання в засобах для догляду за очима і в іншій косметиці. Зате є у зубних пастах.

Склад косметики: токсичні інгредієнти

До токсичних інгредієнтів, які додають у косметику, відносяться нижченаведені інгредієнти (майже всі вони заборонені в країнах ЄС):

 • 2-METHYLOXIRANE – зустрічається в засобах, отбеливающих шкіру і в зубних пастах.
 • BRUCINE – може бути присутнім в клінзерах для особи, є дуже токсичною речовиною.
 • LIDOCAINE HYDROCHLORIDE (HCL) – використовується в зволожуючих кремах і в кремах після засмаги.
 • DIPHENHYDRAMINE HYDROCHLORIDE (HCL) – може бути присутнім в протизапальних кремах.
 • HYDROABIETYL ALCOHOL – використовується в гелях для укладання волосся. До використання в парфумерії вже заборонений.
 • HYDROQUINONE – попадається в багатьох видах косметики. Шкідливий для шкіри.
 • LITSEACITRATA (VERBENA) OIL або EXOTIC VERBENA OIL – зустрічається в кондиціонерах для волосся і гелях для укладання. До використання в іншій косметики та парфумерії заборонений.
 • МЕА або MONOETHANOLAMINE – може бути присутнім в багатьох засобах для шкіри, особливо часто в засобах для зволоження.

Склад косметики: токсичні барвники в косметиці

До фарбників, володіє токсичними діями відносяться наступні:

 • FD & CBLUE6, D & C GREEN 1, D & CRED 1, D & CRED 3, FD & CRED3, ACID BLUE 3, ACID YELLOW 3, CI 174160 – PIGMENT BLUE 15 , HCBLUE2 – присутні в багатьох видах косметики. Для дитячої шкіри токсичні.
 • SODIUM BORATE (SODIUM TETRABORATE) – може бути присутнім в будь-якому вигляді косметики для дітей. Має токсичну дію при тривалому знаходженні на шкірі.
 • AMMONIUM GLYCOLATE, AMMONIUM LACTATE – використовуються в багатьох видах косметики. Є небезпекою у складі засобів, що знаходяться на поверхні шкіри тривалий час.

Вірити – не вірити міфам про повну безпеку і натуральності косметики?

Ось такі небезпечні компоненти присутні в складі косметики. При цьому не всі вони заборонені законодавчо. Поширено споживче оману, що за своїм складом більш натуральної є російська косметика. Це не може відповідати істині – адже російські виробники набувають основу для всіх косметичних композицій саме за кордоном.

Налагоджувати виробництво всього цього в Росії не вигідно, коли можна купувати вже готові композиції за мізерну ціну. Просто-напросто в Росії до цих пір не існує закону, який би зобов’язував вказувати на упаковці всі компоненти, присутні у складі косметичного засобу.

Найчастіше фірми-виробники вказують лише екстракти, які додані в косметичну композицію. Наприклад, екстракти ромашки, кропиви або морських водоростей. Але не тільки з цього адже складається будь-який косметичний засіб. Але завдяки цим екстрактам воно пахне, піниться, і взагалі виявляє всі свої якості.

У такому разі, краще віддати перевагу продукцію тієї фірми, яка поміщає на упаковці повну і правдиву інформацію. У цьому випадку, за наявності у вас будь-яких проблем зі здоров’ям, ви маєте можливість вчасно припинити використання засобу.

Зазвичай швидкий успіх у використанні якогось кошти обертається досить неприємними наслідками. Такий успіх на ділі найчастіше тягне за собою розбалансування всього організму.

Краще не ризикувати, купуючи косметичні препарати, які обіцяють швидко вирішити всі ваші проблеми із зовнішністю, а також ті, які містять сильнодіючі хімічні сполуки.

Джерело: Жіночий світ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.