Ініціативу «ECO LIFE: життя у стилі еко» презентували у Львівському національному університеті ім. Івана Франка

By 05/12/2018Новини
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

4 грудня 2018 р. у Дзеркальній залі Львівського національного університету ім. Івана Франка за ініціативи студентів та викладачів відбулось відкриття проекту «ECO LIFE: життя у стилі еко». Ініціативу підтримали Львівська міська рада, Національна туристична організація України, проект «Життя в стилі ЕКО», соціально відповідальні бізнесмени та громадськість.

З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Мельник, ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка.

«Проблема взаємодії людини і природи більш фундаментальна, ніж ми собі уявляємо, вона є драматичною у своїх нинішніх виявах.
Предметно-перетворююча діяльність суспільства стала критичною за своїми масштабами. Проблема взаємодії людини і природи набула ознак глобальних характеристик. Вона не просто охопила весь світ, а й стосується життя як такого, можливості виживання і життя кожної окремої людини, – зауважив Пан Володимир. – Ми по-новому повинні подивитися на ідеологію, філософію, парадигму взаємодії людини та природи. Щоб вижити, ми повинні побудувати нову етику! Не етику підкорення, перетворення природи, а етику виживання, співпраці з природою.
Дана ініціатива створить таку платформу для побудови ко-еволюційної взаємодії людини та природи, де будуть діяти закономірності, які допоможуть розвиватися природі і дадуть можливості нам здійснювати свою предметно-перетворюючу діяльність».

Проект «ECO LIFE: життя у стилі еко» став можливим за сприяння Львівської міської ради. На відкритті виступив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку Львівської міської ради.

«Все починається з усвідомлення того, наскільки наші буденні кроки впливають на те, що глобально відбувається у світі.
Наприклад, маленька вулична кав’ярня може продати 300-500 горняток кави в день. Це продукує чималу купу використаного одноразового посуду, який йде на полігон. Достатньо взяти за звичку мати при собі багаторазові горнятка, і це набагато зменшить кількість сміття, яким завалені полігони. Така сама ситуація з поліетиленовими пакетами – це проста річ, яка залежить від людської звички.
То ж давайте починати з простих речей – це працює!» – закликає Пан Андрій.

За останнє десятиліття прослідковується загальносвітова тенденція до зростання соціальної відповідальності бізнесу. На важливості соціальної та екологічної відповідальності у підприємницькій діяльності наголосив у вітальному слові старший віце-президент Національної туристичної організації України, віце-президент Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, меценат Тарас Демкура.

«Даний проект – це поєднання громадської ініціативи, влади, бізнесу та студентства. Перед нами сьогодні стоїть важливе питання: «Що я залишу для прийдешніх поколінь?». Я наголошую на тому, що кожен бізнес має бути сьогодні екологічно відповідальним.
Як відомо, 37% усіх захворювань провокує неякісна вода. 80% людей використовує воду з поверхневих джерел, якість якої залишає бажати кращого. Як вихід ми пропонуємо масштабувати та робити доступними фонтани з чистою питною водою, а також системи очистки води з кранів.
Ще однією важливою ініціативою, яку ми підтримали, є український стартап – нікельовані 20-ти літрові бутлі для води, який дозволять відмовитися від бутлів з пластику, які не тільки псують якість води, а й завалюють полігони. Окрім того, ми активно проводимо боротьбу з фосфатами, пропонуючи альтернативу.
Ми з задоволенням підтримуємо молодіжні ініціативи, покликані перетворити місто Львів на еко-місто!».

Ростислав Михайлишин, декан економічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, наголосив на тому, що учбовий заклад, як один із прогресивних, підтримує  подібні ініціативи, якою став проект «ECO LIFE: життя у стилі еко». Це суспільно-орієнтована складова трансформації еко-свідомості суспільства та бізнесу, актуалізації екологічної проблематики через популяризацію ефективності еко-виробництва та еко-технологій.

Проект передбачає організацію низки круглих столів за напрямами: HoReCa; установи, організації та офіси; дитячі дошкільні заклади та заклади середньої освіти; домогосподарства;  також навчання, моніторинг проблематики по напрямах, написання проектів та їх представлення.

Такий симбіоз студентів, викладачів, місцевої влади та бізнесу – стане рушійною силою еко-трансформації міста Львова. Загальна атмосфера старту проекту свідчить про великі перспективи його розвитку.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.