Як скласти список цілей на 2019 рік, щоб їх реально досягнути?

By 02/01/2019Новини
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Далеко не у кожної людини є обдумані цілі, багато хто зупиняється на бажаннях, не розуміючи, як реально втілити їх у життя. У інших же, навпаки, список цілей досить великий, ось тільки здійснити їх не вдається. А є люди, які не тільки щорічно складають перелік цілей, а й роблять все заплановане, а то і більше. Як їм це вдається? Що потрібно, щоб скласти цілі на 2019. Як скласти список цілей на 2017 рік, щоб їх досягти? рік, отримавши максимум результату?

Для початку потрібно трохи часу і відповідний настрій. Не варто змушувати себе це робити або створювати список як-небудь, для «галочки». Ви повинні розуміти, що робите це не для когось, а особисто для себе, щоб змінити життя на краще.

Обміркуйте невдачі і успіхи попереднього року, навіть якщо список цілей ви раніше не складали. Детально згадайте, як проходив рік (можливо, легше буде це зробити за місяцями), крок за кроком, згадуючи всі досягнення, невдачі, позитивні та негативні зміни. Зрозумійте їх причину, продумайте, як на результати вплинули ваші дії, що ви хотіли змінити або вдосконалити. Коли ви подумки проживете минулий рік, зрозуміти, що ви хочете зробити і змінити в новому, буде набагато легше.

Далі необхідно обміркувати, що ж саме ви хочете зробити за рік. Існує багато технік, які допоможуть вам у цьому, але можна визначити і загальні правила, щоб робота над списком була ефективною:

– Ви повинні розуміти, чого хочете саме ви. Є речі, які прийнято хотіти або це відповідає загальним стандартам (моди, друзів, вашого оточення). Подумайте, що станеться, якщо ви не виконаєте кожен з написаних пунктів, можливо, з деякими з них ви зможете відразу попрощатися.

– Кожен пункт має бути зафіксованим. Робіть це зручним для вас способом: запишіть в блокноті, створіть список на комп’ютері, ноутбуці або телефоні, промалюйте і т.д.

– Конкретика і ще раз конкретика! Багато хто вивчає мистецтво правильного складання цілей роками, пробуючи різні методики та підходи, але конкретика – пункт незаперечний. «Хочу бігати зранку», «хочу зайнятися саморозвитком», «хочу вчити англійську» – це неправильні цілі, вони неконкретні та незмірні. Якщо ви, наприклад, зробите 3 пробіжки за рік, чи можна вважати, що мета досягнута? У вас повинна бути можливість перевірити виконання кожного пункту, наприклад: «хочу бігати 2 рази на тиждень по 30 хвилин», «за рік хочу відвідати 2 тренінги з психології», «займатися англійською 3 рази на тиждень по 45 хвилин». Такі формулювання мають більшу конкретику і ясність.

– Крім того, що кожна мета вимірювана, вона повинна бути і реальна. Звичайно, ви можете написати, що в 2019 році хочете купити 3 квартири, але чи дозволять вам це фінанси насправді? Або ви напишете, що хочете прочитати 50 книжок, а за попередній рік прочитали 2. Ставте реальні цілі, які, можливо, змусять покинути вас зону свого комфорту, але досяжні в найближчому майбутньому.

– Не пропустити важливі пункти в списку допоможе поділ цілей за певними групами (робота/сім’я/здоров’я/особистий розвиток/суспільство і т.д.). Визначте сфери, які важливі для вас, пройдіться по кожній, плануючи дії.

– Розподіл і підрозділи. Щоб ви могли стежити за досягненням ваших завдань (а це варто робити обов’язково і постійно!), розділіть їх на періоди (за місяцями/днями і т.д.). Наприклад, щоб за рік прочитати 24 книги, щомісяця ви повинні читати 2 (12 книг за півроку і т.д.). Також ви можете розписувати кожен місяць на завершенні попереднього.

– Виділіть декілька (або одну) основну мету, а також всі необхідні дії для її досягнення.

– Корегуйте ваш список цілей, але тільки за необхідністю. Якщо ви перехотіли виконувати один з пунктів через лінощі – це не виправдання, але життя складається по-різному. Можливо, що для досягнення завдання ви знайдете кращі способи. Наприклад, у вас була мета схуднути на 5 кг за 3 місяці, для цього ви спланували заняття плаванням 2 рази на  тиждень (це записано у вашому списку), але зрозуміли, що для цієї цілі вам більше підійде фітнес або вправи вдома. Обов’язково зробіть корекцію ваших дій, щоб всі цілі були досягнуті.

Пам’ятайте, що ваші цілі – це фундамент майбутніх успіхів. Визначтеся, що саме ви хочете, і сміливо йдіть вперед до бажаного результату!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.