
Amway оголосила про старт партнерства з Південно-Корейською компанією Holzapfel Effective Microbes (HEM). Разом компанії розроблятимуть персоналізовані пробіотики з метою підтримки та оздоровлення імунітету, управління вагою, здоров’я мозку, здоров’я шкіри та інше.
Пробіотики — популярне слово, особливо у рекламних роликах. Але й досі вчені не встановили, чи є пробіотики корисними.
Персоналізовані пробіотики: міф чи реальність
Пробіотики — популярне слово, особливо у рекламних роликах. Але й досі вчені не встановили, чи є пробіотики корисними.
Пробіотики: шкода чи допомога
Щоб розпочати розмову про пробіотики, необхідно згадати про мікробіом. Це система усіх мікроорганізмів у нашому тілі. Вони дуже впливові, бо беруть участь у багатьох важливих процесах: у формуванні імунітету, перетравленні їжі, у синтезі вітамінів. Навіть наша поведінка може залежати від них.
Наш мікробіом дуже змінний. Він пристосовується до того, де ми живемо, що їмо. І завдання людини — підтримувати його у здоровому стані.
Але не завжди вдається це зробити. Основна причина руйнування, яка відома майже усім, — вживання антибіотиків.
Щоб реанімувати мікроорганізми, використовуються декілька методів. Перший — трансплантація. Це дуже складно, але в деяких випадках досить ефективно. Другий, більш поширений, — вживання концентрату бактерій, пробіотиків.
Зверніть увагу на перший склад цих слів: антибіотик — проти життя, пробіотик — для життя. І все одразу стає зрозумілим.
Однак деякі науковці скептично ставляться до пробіотиків. Причина — дослідження, які показують випадковий ефект від їх вживання: від покращення до погіршення стану.
Наприклад, під час одного дослідження першій групі пацієнтів з ураженою мікрофлорою трансплантували мікробіом, другій — давали пробіотики. Вчені з’ясували, що хоча пробіотичні мікроорганізми і були засвоєні, власна флора кишківника не могла повернутись до нормального стану протягом декількох місяців. Саме через чужі бактерії. У пацієнтів з трансплантованим мікробіомом повернення до нормального стану відбулося майже за декілька днів.
Можливо, причина такої вибіркової ефективності саме в індивідуальності нашого мікробіому. І поява персоналізованих пробіотиків змінить усе.
Персоналізовані пробіотики: коли чекати наукового прориву
Компанія Amway оголосила про співпрацю з Holzapfel Effective Microbes (HEM) з Південної Кореї. Мета партнерства — розробка персоналізованих пробіотиків.
«Для корейської компанії Holzapfel Effective Microbes (HEM) така співпраця — це можливість залучити клієнтів через надійну мережу бізнес-партнерів Amway та досягти нашої спільної місії — допомогти людям жити здоровіше, — наголосив співзасновник і генеральний директор HEM д-р Йосеп Джі. — Ми у захваті від того, що переваги нашої науки знайдуть шлях до споживачів. І віримо, що це партнерство дасть змогу допомогти людям усвідомити переваги здорового мікробіому кишківника».
Таке партнерство — дуже обміркований та далекоглядний крок у галузі персоналізованої медицини. Компанія Amway досить тривалий час спостерігає за дослідженнями у цій царині. І хоча вона має стратегічних партнерів по всьому світові, у тому числі і у Республіці Корея, для неї це перша співпраця у галузі персоналізованих оздоровчих рішень. Наукові інновації, які лежать в основі тестів мікробіому від компанії HEM, дозволять зробити якщо не прорив у дослідженнях, то наблизять до створення персоналізованих оздоровчих продуктів, продуктів, які будуть ідеально підходити певній людині.
Але є одне але
Поки дослідження у цьому напрямку лише розпочаті, а вчені не дійшли висновку, як саме впливають пробіотики на організм людини, варто перед їх вживанням консультуватись із лікарем. Та обов’язково стежити за тим, як організм їх сприймає.
Але найкраще рішення — робити все можливе, щоб не хворіти. І здорова їжа, чиста вода, спорт допоможуть вам у цьому.