Блог

Amway та Південно-Корейська компанія HEM розроблятимуть персоналізовані пробіотики

By 12/08/2020 No Comments

Amway оголосила про старт партнерства з Південно-Корейською компанією Holzapfel Effective Microbes (HEM). Разом компанії розроблятимуть персоналізовані пробіотики з метою підтримки та оздоровлення імунітету, управління вагою, здоров’я мозку, здоров’я шкіри та інше.

Пробіотики — популярне слово, особливо у рекламних роликах. Але й досі вчені не встановили, чи є пробіотики корисними.

Персоналізовані пробіотики: міф чи реальність

Пробіотики — популярне слово, особливо у рекламних роликах. Але й досі вчені не встановили, чи є пробіотики корисними.

Пробіотики: шкода чи допомога

Щоб розпочати розмову про пробіотики, необхідно згадати про мікробіом. Це система усіх мікроорганізмів у нашому тілі. Вони дуже впливові, бо беруть участь у багатьох важливих процесах: у формуванні імунітету, перетравленні їжі, у синтезі вітамінів. Навіть наша поведінка може залежати від них.

Наш мікробіом дуже змінний. Він пристосовується до того, де ми живемо, що їмо. І завдання людини — підтримувати його у здоровому стані.

Але не завжди вдається це зробити. Основна причина руйнування, яка відома майже усім, — вживання антибіотиків.

Щоб реанімувати мікроорганізми, використовуються декілька методів. Перший  — трансплантація. Це дуже складно, але в деяких випадках досить ефективно. Другий, більш поширений, — вживання концентрату бактерій, пробіотиків.

Зверніть увагу на перший склад цих слів: антибіотик — проти життя, пробіотик — для життя. І все одразу стає зрозумілим.

 

Однак деякі науковці скептично ставляться до пробіотиків. Причина — дослідження, які показують випадковий ефект від їх вживання: від покращення до погіршення стану.

Наприклад, під час одного дослідження першій групі пацієнтів з ураженою мікрофлорою трансплантували мікробіом, другій — давали пробіотики. Вчені з’ясували, що хоча пробіотичні мікроорганізми і були засвоєні, власна флора  кишківника не могла повернутись до нормального стану протягом декількох місяців. Саме через чужі бактерії. У пацієнтів з трансплантованим мікробіомом повернення до нормального стану відбулося майже за декілька днів.  

Можливо, причина такої вибіркової ефективності саме в  індивідуальності нашого мікробіому. І поява персоналізованих пробіотиків змінить усе.

Персоналізовані пробіотики: коли чекати наукового прориву

Компанія Amway оголосила про співпрацю з Holzapfel Effective Microbes (HEM) з Південної Кореї.  Мета партнерства — розробка   персоналізованих пробіотиків.

«Для корейської компанії Holzapfel Effective Microbes (HEM) така співпраця — це можливість залучити клієнтів через надійну мережу бізнес-партнерів Amway та досягти нашої спільної місії — допомогти людям жити здоровіше, — наголосив співзасновник і генеральний директор HEM д-р Йосеп Джі. — Ми у захваті від того, що переваги нашої науки знайдуть шлях до споживачів. І віримо, що це партнерство дасть змогу допомогти людям усвідомити переваги здорового мікробіому кишківника».

Таке партнерство — дуже обміркований та далекоглядний крок у галузі персоналізованої медицини. Компанія Amway досить тривалий час спостерігає за дослідженнями у цій царині. І хоча вона має стратегічних партнерів по всьому світові, у тому числі і у Республіці Корея,  для неї це перша співпраця у галузі персоналізованих оздоровчих рішень. Наукові інновації, які лежать в основі тестів мікробіому від компанії HEM, дозволять зробити якщо не прорив у дослідженнях, то наблизять до створення персоналізованих оздоровчих продуктів, продуктів, які будуть ідеально підходити певній людині.  

 Але є одне але

Поки дослідження у цьому напрямку лише розпочаті, а вчені не дійшли висновку, як саме впливають пробіотики на організм людини, варто перед їх вживанням консультуватись із лікарем. Та обов’язково стежити за тим, як організм їх сприймає.

Але найкраще рішення — робити все можливе, щоб не хворіти. І здорова їжа, чиста вода, спорт допоможуть вам у цьому.

 

Читайте також:

У Мілані стали масово штрафувати водіїв на “день недільної прогулянки

Екологія і депресія: як навколишнє середовище впливає на наш настрій

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!