Блог

Екологічна усвідомленість: ми не царі природи, ми з нею — єдине ціле

By 20/07/2020 No Comments

Бути екологічно свідомими — бути в тренді

 Дбайливо ставитись до навколишнього середовища зараз не лише модно, але й необхідно. Все більше людей переходять на «світлу» сторону екосвідомості, а кількість маргінальних верств населення, які пишаються своєю байдужістю, скорочується.

Цифри як доказ

Давайте подивимось, що кажуть цифри про ставлення українців до довкілля. 

  • Понад 90% українців вважають охорону довкілля важливим питанням.
  • Більш того, понад 70% вже долучились хоча б до однієї екоініціативи.  Так, переважна більшість вже намагається купувати екобезпечні засоби для прибирання / засоби, що не проходять тестування на тваринах. Або  сортувати сміття, тим більш для зручності у дворах встановлюють контейнери для різного типу відходів. Багато молоді створюють проекти по збору та сортування сміття, наприклад ДІЛИ.  І якщо ще зараз нам далеко до Швеції, де переробляється 99% відходів, але згодом ми зможемо теж пишатись і чистими подвір’ями і тим, що опалення містам дає старий крам містян.
  • Майже кожен другий зменшує свої енергозатрати, купуючи енергозберігаючі прилади. Також все більше людей щороку долучається до Години Землі. Це не лише вияв своєї соціальної позиції, але й дуже гарний привід побути наодинці у темряві з найближчою людиною.
  • Більш ніж третина намагається не користуватись одноразовим пластиковим посудом та змінює звичні «кульочкі» на торбинки. Наразі у магазинах дуже великий вибір паперового посуду. Більш того, деякі бренди запевняють, що такий посуд згодом перетвориться на траву. А багаторазові торбинки виглядають більш стильно, ніж звичні й нецікаві прозорі пакети.  
  • Майже третина українців усвідомлює проблеми прісної води у світі і намагається у своєму побуті дбайливо ставитись до найдорожчого скарбу планети. Можливо, хтось і скаже, що причиною цьому є рахунки за споживання. Але ми впевнені, що все ж таки розуміння того, що крапля за краплею з крану витікають цілі річки, теж відіграє не останню роль.

 Але є й сумні цифри —  кожен десятий нічого не робить для довкілля.

 Що може зробити кожен з нас

Змінювати щоденні звички іноді дуже складно. Складно не взяти того пакетика в магазині або складно дома викидати скло та пластик окремо. Складно обрати паперовий стаканчик замість пластику, бо той коштує трішки дорожче. Але така зміна звичок піде не лише на користь природі, але й самій людині. Бо вчені вже довели, шо нові звички створюють нові нейронні зв’язки у мозку, що дуже добре впливає на наше ментальне здоров’я. Отже, допомагаючи природі, ми допомагаємо насамперед собі.

Але можна почати з того, що не потребує зусиль кожного дня.

Посадити дерево. У час, коли з неймовірною швидкістю знищуються легені планети, посадити дерево має не лише кожен справжній чоловік, а кожна справжня людина. У наш час це дійсно вчинок.

Бути людиною, та не залишати по собі купи сміття у парках, лісах, біля водоймищ, перетворюючись таким чином на непривабливу тварину. Людиною, яка не кине недопалок у лісі або розведе відкрите багаття на відпочинку. Людиною, яка не буде викидати пляшки в озеро, бо так швидше.

Навчати дітей цінити довкілля, щоб залишити по собі не згарище планети, а все же таки квітучі тисячі кілометрів полів, лісів та дуже багате біорізноманіття.

 Це найпростіше, що ми з вами можемо зробити і що майже не вимагає зусиль.

І в нас все вийде. І коли байдужих до довкілля буде 0%, а тих, хто дбає про нього, 100%, ми самі здивуємось, яким гарним може бути світ навколо.

 

Читайте також:

У Mazda розповіли про жахливу шкоду від електрокарів

Бренди, які найбільше забруднювали довкілля пластиком у 2019 році

 

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!