Блог

Екологія і депресія: як навколишнє середовище впливає на наш настрій

By 04/02/2019 No Comments

Несприятлива екологічна ситуація у містах провокує розлади настрою. Такий шокуючий висновок зробили американські вчені, які досліджували вплив повітря на психологічне здоров’я людей.

Життя у мегаполісах є досить бурхливим та швидким. Хаос, натовп, транспорт —  це все може іноді пригнічувати та дратувати. Але про те, що повітря може призводити до депресій та нервових розладів, заговорили нещодавно. 

Тому не дивно, що люди намагаються вирватись на природу. Бо за таких обставин таке бажання можна вважати захисною реакцією організму.

Як соціальні мережі допомагали виміряти рівень депресії

Дослідити вплив смогу на настрій вирішили американські вчені. Вони використали дані соціальних мереж, щоб прослідкувати взаємозв’язок між поведінкою людей та ступенем забрудненості повітря.

Вчених зацікавили жителі 144 міст Китаю, бо саме в них було зафіксовано один з найвищих рівнів забрудненості.

Дослідження проходило досить цікаво. Вчені аналізували повідомлення в соціальних мережах і складали карту щастя. Для цього вони використали складний алгоритм, завдяки якому машина  проаналізувала понад  200 мільйонів повідомлень з найбільшої в Китаї платформи мікроблогів Sina Weibo.

Коли  індекс вираженого щастя було отримано, кожен день отримав свою оцінку за шкалою від 0 до 100.

Другим етапом стало порівняння оцінки індексу щастя з показниками забрудненості та погоди  в цей день і в цьому місті. Ці дані вони отримали завдяки щоденним вимірюванням якості повітря, що проводяться Міністерством охорони навколишнього середовища Китаю.

Висновки, м’яко кажучи, дуже цікаві.

Про що попереджають вчені

Вчені виявили, що у ті дні, коли концентрація смогу була високою, містяни більш всього були схильні до імпульсивних дій. Це відображали і повідомлення у мережі. Вони були різкими, містили більше слів з негативним забарвленням. Люди у такі дні більш піддавались депресивним настроям або частіше приймали необмірковані рішення, про які потім шкодували.

Таким чином було встановлено, що емоційне самопочуття містян залежить не лише від якості кави та від того, з якої ноги вони встають з ліжка, алей  від концентрації пилу у повітрі.  

Вчені попереджають, якщо не будуть розроблені програми по очищенню повітря, якщо люди не переглянуть своє ставлення до навколишнього середовища, ми станемо заручниками та жертвами своєї ж байдужості.

 

Що робити простим містянам

Навіть під впливом результатів таких досліджень мало хто згодиться (або буде мати можливість) покинути місто та переїхати до селища. Але вихід є.

  • По-перше, потрібно самому дбайливо ставитись до навколишнього середовища і як мінімум не спалювати сміття, листя, траву.  
  • По-друге, робити частіше у квартирі вологе прибирання та за можливості використовувати зволожувач повітря. Те, що ви знаходитись у приміщенні, не заважає пилу впливати на вас.
  • По-третє, намагатись якнайчастіше бувати за містом або прогулюватись парками.
  • По-четверте, здорове харчування і чиста питна вода і в цьому випадку допоможуть знизити негативний вплив забрудненого повітря.

І найголовніше — не дійте на імпульсі емоцій. Вплив смогу мине, а ось прийняті згаряча рішення не завжди можна змінити.

Будьте здорові. І бережіть себе та природу. 

 

Читайте також:

Екологічна усвідомленість: ми не царі природи, ми з нею — єдине ціле

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!