Новини

Кабмін дозволив вивезення пестицидів в ЄС для екологічно безпечної утилізації

By 11/03/2019 No Comments

Кабінет міністрів України оприлюднив постанову про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізації, тим самим дозволивши вивезення пестицидів за кордон для екологічно безпечної утилізації, повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА)

Згідно з повідомленням, відповідну постанову Кабміну було опубліковано 19 лютого на сайті урядового порталу. “Так склалося, що на сьогоднішній день в Україні немає безпечних технологій утилізації такого типу небезпечних відходів як пестициди. До 2015 року вони експортувалися в країни ЄС, зокрема, в Польщі, Великої Британії та Франції, які мають необхідні потужності для екологічно безпечного знищення засобів захисту рослин (ЗЗР). Але через законодавчі прогалини механізм транскордонних перевезень в рамках Базельської конвенції у нас був заблокований “, – цитує прес-служба слова координатора Агрохімічного комітету асоціації Віктора Погорілого.

У зв’язку з цим Міністерство екології та природних ресурсів не надавало укладення на транскордонне перевезення непридатних пестицидів, що призвело до накопичення великої кількості таких відходів на території України. “Тому на сьогоднішній день, коли постанова вже опубліковано, Мінекології отримало необхідне законодавче обґрунтування для видачі відповідних документів на здійснення транскордонних перевезень непридатних засобів захисту рослин на утилізацію. Йдеться про укладання та повідомленні, які будуть видаватися компанії протягом 10 робочих і 60 календарних днів відповідно “, – відзначили в асоціації. Як повідомляв УНІАН, постанову №1212, що дозволяє вивезення пестицидів за кордон для екологічно безпечної утилізації, було прийнято Кабміном 21 листопада 2018 року. У 2016 році Кабмін затвердив підготовлені Мінекології ліцензійні умови поводження з небезпечними і особливо небезпечними відходами. Раніше міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак відзначав, що так як ліцензійні умови не затверджувалися понад рік, утворилася нерегульована і неконкурентна ситуація, коли пестициди, агрохімікати та фармацевтична продукція, у яких закінчився термін придатності, утилізували як завгодно і де завгодно. А у випадку з ліками – повторно пакували і продавалися в аптеках.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!