Новини

Нова екологічна стратегія-2030: основні цілі

By 02/04/2019 No Comments

Влада ухвалила закон, який затверджує засади державної екологічної політики на період до 2030 року. Цей документ, без перебільшення, може докорінно змінити як принципи ведення бізнесу в Україні, так і загалом спосіб життя українців.

Державна екологічна політика спрямована на досягнення таких стратегічних цілей:

Ціль 1. Формування в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва.

Ціль 2. Забезпечення сталого розвитку природно-ресурсного потенціалу України.

Ціль 3. Забезпечення інтеграції екологічної політики у процес прийняття рішень щодо соціально-економічного розвитку України.

Ціль 4. Зниження екологічних ризиків з метою мінімізації їх впливу на екосистеми, соціально-економічний розвиток та здоров’я населення.

Ціль 5. Удосконалення та розвиток державної системи природоохоронного управління.

Стратегія передбачає заходи для зменшення забруднення атмосферного повітря та води і загалом зміни в державному управлінні через запровадження екологічних норм та стандартів, оскільки фактично дві третини населення країни проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам, а стан земельних ресурсів та поверхневих водних об’єктів, якість води в них за ступенем забруднення віднесені до забруднених і дуже забруднених.

Всі показники і цілі Стратегії-2030 пов’язані між собою. Не досягнувши прогресу в одному питанні, годі сподіватися на успіх в іншому. Екологічна стратегія повинна впроваджуватись комплексно. Від налагодження переробки відходів залежать реформи в енергетиці. Без реформ в енергетиці неможливо скоротити викиди в атмосферне повітря. І так далі. Екологічні цінності стають повсякденним пріоритетом.

По матеріалах: https://menr.gov.ua/news/33251.html

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!