Пластик в повітрі: вчені стурбовані екологічною ситуацією в світі

By 24/04/2019Новини
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Забруднення планети перейшло на новий рівень. Пластик знаходять там, де його зовсім не має і не могло з’явитися. Вчені стурбовані кількістю волокон, що витають в повітрі.

 

Ситуація в світі досить плачевна, коли справа доходить до екології. Засмічення планети йде повним ходом, і мікрочастинки пластику знаходять тепер не тільки в личинках комах, домашнього пилу, кухонної солі і глибинах океану, але навіть в повітрі, передає Joinfo.ua.

Дощ із пластику

Вчені виявили крихітні частинки пластику в повітрі, які осідають в тих єдиних місцях, що ще не зіпсувала людина.

Дослідники взяли зразки у віддалених місцях Піренейських гір у Франції, і прийшли в жах, виявивши в середньому 365 пластикових частинок, волокон і плівок, які беруть в облогу кожен квадратний метр щодня.

Фото: treehugger / місце, де були взяті зразки грунту

Дане число було виявлено в двох великих містах – Парижі (Франція) і Дунгуань (Китай) – де очікувався більш високий рівень забруднення. Але виявити подібне в віддаленому місці, розташованому в 6 кілометрах від найближчого села і 120 кілометрах від найближчого міста, стривожило вчених.

Що витає у повітрі?

Найбільш поширеними частками є полістирол і поліетилен, які використовуються при виготовленні одноразового посуду. Згідно з дослідженням, мікрочастинки пластику можуть переноситися по повітрю в залежності від сили вітру на 100 кілометрів, але можуть і далі. Давно відомо, що пил пустелі Сахара виявлялася за тисячі кілометрів від свого “родовища”.

До того ж показник кількості частинок може бути більше, так як останнє дослідження проводилося взимку. Коли влітку повітря стане суші, по світу вітер рознесе ще більше сміття.

Мікропластік в повітрі несе небезпеку не тільки тваринам, а й людям, що потрапляючи в легені, забиває внутрішні органи. Багато з нас знають про шкоду, яку ми наносимо природі, використовуючи пластик. Але якщо небезпека для тварин нас не лякає, так може стурбованість власними життями змусить задуматися.

На тлі забруднення в світі зростає температура повітря. Вчені визначили, що березень 2019 року стало найтеплішим за останні кілька десятиліть.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.