У Британії запустили автобус з фільтром для очищення повітря

By 19/11/2019Новини

У місті Саутгемптон, що розташований на південному узбережжі Великої Британії, курсує автобус з вбудованим на даху фільтром для очищення повітря.

Незвичайну модель лінійки Bluestar запустила британська компанія Go-Ahead, яка поставляє автобуси у більшість регіонів Туманного Альбіону, крім столиці, передає naked-science.

Новий автобус покликаний покращити якість повітря у одному з найбільш забруднених міст Сполученого Королівства, яким став Саутгемптон за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Кількість дрібних частинок сажі у повітрі перевищує допустимі норми і викликає проблеми зі здоров’ям і передчасну смерть містян. Однією з основних причин такого забруднення стали численні автомобілів на дизельному паливі.

Фільтр для нового автобуса виготовила компанія Pall Aerospace, яка спеціалізується на обладнанні для літаків і морських суден. Фільтр на даху автобуса — бар’єрний, який затримує частинки бруду з повітря, таким чином очищаючи його. Примітно, що повітря очищається під час руху автобуса і опиняється за ним. При цьому робота фільтра ніяк не позначається на пасажирах автобуса.

За словами розробників, автобуса здатний на своєму маршруті очищати повітря на висоту до 10 метрів упродовж всього року. «Такий транспорт відчутно змінить загальний екологічний стан міста, – зазначають у компанія Go-Ahead. – Якщо всі машини лінійки Bluestar оснастити фільтрами, то повітря у Саутгемптоні повністю очищатиметься 16 разів у рік».

Підвищиться якість повітря – і життя людей буде набагато кращим, вважають у компанії. А ми пропонуємо очищувати воду за замовити екофільтр