В океани щорічно потрапляє близько 8 мільйонів тонн пластику

By 05/04/2019Новини
Забруднення світових океанів пластиком щорічно обходиться суспільству у 2,5 млрд доларів у вигляді завданої шкоди екології і втрати ресурсів.

«Дослідження показали, що забруднення світових океанів пластиком щорічно обходиться суспільству в мільярди доларів в якості збитків та втрати ресурсів», – йдеться в повідомленні на ресурсі “The Guardian”.

Вчені попереджають, що соціально-економічна ціна збитків від пластикових відходів для світового співтовариства недооцінена.

Відзначається, що забруднення пластиком негативно позначається на рибному господарстві, аквакультурі, рекреаційній діяльності і глобальному благополуччі. Так, наприклад, через забруднення на 1-5% зменшується користь, яку люди можуть отримувати від океанів.

Згідно з дослідженням, опублікованим цього тижня в бюлетені щодо забруднення морського середовища, оцінка витрат, що випливають із втрати користі від океанів, яку також називають вартістю морської екосистеми, становить до 2,5 млрд доларів на рік.

Дослідження також показало, що пластикові відходи в середньому обходяться людству до 33 тисяч доларів за тонну, а щорічно у світові океани потрапляє близько 8 млн тонн пластику.

Очолює дослідження доктор Нікола Бомонт, еколог-економіст з Плимутської морської лабораторії, сказала, що це дослідження з вивчення соціального і економічного впливу викиду пластику в море, є першим у своєму роді.

«Наші розрахунки – це перший крок до визначення ціни за пластик», – сказала Бомонт.

За її словами, утилізація тонни пластмаси обходиться людству в сотні, а не в тисячі доларів, як це відбувається в тому випадку, якщо скидати подібні відходи у морське середовище.

«Зараз ми торгуємо вуглецем, щоб зменшити викиди в атмосферу, тому ми повинні мати можливість робити щось подібне і з пластмасами», – заявила вона.

Доктор Кейлі Уайлс, викладач Університету Суррея, наголосила, що дослідження вперше показало «всебічний» вплив світового забруднення пластиком. «Крім того, що пластмаси чинять руйнівний вплив на наші екологічні і морські системи, вони також прямо і опосередковано впливають на суспільство. Кількісна оцінка величезних матеріальних і нематеріальних витрат, пов’язаних з пластиковими відходами в море, допоможе обґрунтувати необхідність приділяти більше уваги та ресурсів на захист морів для майбутніх поколінь», – зазначила вона.

Джерело: The Guardian, www.ukrinform.ua