Блог

В Україні проектуватимуть житлові будинки з класом енергоефективності не нижче “С”

By 13/12/2019 No Comments

Енергозбереження: Україна vs світ

Енергозбереження в Україні піднесли до “законного рівня”, тобто зобов’язали забудовників будувати споруди, в яких  клас енергоефективності не нижче рівня С (відповідно до норм В.2.6-31:2016 “Теплова ізоляція будівель”).

Ще у липні 2018 року набули чинності зміни до Закону України “Про енергетичну ефективність будівель”, у якому впроваджено європейські вимоги до енергоефективності та введено класи енергоефективності будівель від A до G.

За оцінками експертів, нововведення дозволять заощаджувати до 40% на енергії та, у випадку реконструкції будинків, суттєво продовжити їх термін експлуатації.

Існують також державні програми, які дозволяють мешканцям відшкодовувати певний відсоток кредитних коштів, що були витрачені на модернізацію будівель. Але кількість українців, які скористались ними, незначна. 

А що відбувається з енергозбереженням за кордоном?

США: доплата за неефективність

Американці, які живуть у будинках, що не можуть вважатись енергоефективними, мають право отримати допомогу на його утеплення.  У таку допомогу можуть бути включені аудит енергосистеми будинку, його теплоізоляція, вдосконалення системи клімат-контролю. Якщо все це втілити у життя, то сплата за комунальні послуги може зменшитись на 20%. 

Німеччина: пільги на податки

У цій країні вже 1,5 млрд євро витрачено на вдосконалення житлового фонду.  Якщо мешканець будинку хоче підвищити енергоефективність, то він може отримати на це кредити під низький відсоток  та зменшення податків на 20%. У Німеччині розвиваються виробники альтернативних видів енергії, зокрема ті, що пов’язані з вітроустановками. Тут вітер не гоняють, тут на ньому заробляють.

Франція: відшкодування коштів

Французи, якщо забажають вдосконалити енергоефективність будинку, можуть претендувати на відшкодування майже половини витрачених на це коштів. Ця програма діє з 2015 року. І французи охоче користуються цим, щоб модернізувати опалення та встановити джерела альтернативної енергії.

Японія: традиції + інновації

Програма енергозбереження тут діє з 1973 року.  Японці сприймають за норму відмовитись від телевізійного пульту, від нічного підігріву води. У країні широко застосовуються сонячні батареї. Це зрозуміло, адже вони дозволяють значно зекономити на сплаті за електроенергію, а третина коштів, що витрачена на їх встановлення, компенсується державою.  

Як стати енергоефективним: корисні поради

Енергоефективність це не лише сонячні батареї та утеплення будинків. Це зміна життя у комплексі. Це зміна звичок, світогляду. Це усвідомлення, що від кожного твого вчинку залежить майбутнє. І це не перебільшення.

Що потрібно?

  1. Заощаджувати газ, тепло, воду. Наприклад, вимикати кран, коли чистите зуби. Згідно з дослідженням, 20 крапель води на хвилину можуть перетворитись на майже 900 літрів на рік… І це лише з одного крану.  
  2. Утеплювати приміщення. Це може бути як і зміна вікон на сучасні, так і герметизація та заклеювання. Не важливо, що це буде, важливо це зробити. І тепліше буде.
  3. Зробити за радіатором екран з фольги, який буде направляти тепло всередину кімнати. До того ж батареї мають бути відкритими, щоб нічого не стримувало тепло.
  4. Виключати з розетки прилади, бо навіть у режимі сну вони з’їдають енергію.  
  5. Використовувати енергозберігаючі лампочки та не залишати світло увімкненим, коли йдете з кімнати.
  6. Повністю завантажувати пральну машину, адже техніка споживає однаково, коли пре одну сорочку, чи десяток.
  7. Коли готуєте, накривати їжу кришками, так і вона швидше дійде до необхідної кондиції, і ви зекономите енергію.

  

Це найпростіші  поради, котрі усім по кишені. Можна ще згадати утеплення стін, адже приблизно третина тепла втрачається саме через непродуману теплоізоляцію будівлі. Купівлю посудомийної машини, що заощаджує воду, та лише енергозберігаючих приладів. І якщо щодо цих пунктів можна сказати, що не кожен таке собі дозволить, то відносно вищенаведених немає жодних відмовок.

Шануйте планету та один одного. Будьте енергоефективними у всьому.

 

Читайте також:

Прощання з льодовиками

Як пов’язані щастя та… сміття?..

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!