Замість пластику – бананові листи: лайфхак від тайського супермаркету

By 28/03/2019Новини

Супермаркет Rimping в Чіангмаї, Таїланд, впроваджує екологічно безпечну альтернативу пластиковому пакуванню — бананове листя. Тим самим вони підтримують глобальну ініціативу по скороченню пластикових відходів, пише The Epoch Times.

Ідея Rimping Supermarket привернула увагу користувачів мережі, і отримала багато захоплених відгуків.
Барвисті фотографії, розміщені на сторінці Perfect Homes Chiangmai в Facebook, зображують овочі, загорнуті в міцні бананове листя замість пластикових упаковок.
Обгортання банановим листям – не дивина для кулінарної культури Південної Азії. Індійці століттями використовували бананове листя для упаковки страв з рису, як і сусідні Китай, Таїланд, В’єтнам і Малайзія.


У використання бананових листя є багато переваг. Листя — це органіка, і вони легко перетворюються в живильний для ґрунту компост, на відміну від їх пластикових аналогів, для повного руйнування яких буде потрібно від 50 до 200 років.

Нова екологічно чиста упаковка супермаркету може реально допомогти навколишньому середовищу, а не шкодити їй, і це величезний бонус!

Яскраво-зелене бананове листя – товсте, широке і гнучке. Їх можна легко згортати і складати, не ламаючи, і вони не реагують на зміну температур (що ідеально підходить для загортання охолоджених продуктів).
Крім того, бананове листя можуть похвалитися своєю водонепроникністю. Воскове і не пористе листя не розповзається від  вологості. Не кажучи вже про те, що вони не будуть вбирати вологу з овочевих продуктів і не будуть виділяти токсини, барвники назад в їжу.

Клієнтам також сподобався веселий, яскравий зелений колір “бананової упаковки”. Що може бути кращим способом продемонструвати щедрість природи і додати відтінок кольору до покупок в супермаркеті!

Люди масово коментували фотографії в соціальних мережах.

«Маленькі кроки мають велике значення. Зміни йдуть! » – написав один з прихильників. «О, так. Відмінний компост для саду», – поділився інший, в той час, як третій прокоментував візуальний ефект: «Це дійсно красиво».

Можливо, листя не зовсім годиться для продуктів, які швидко псуються, але все одно це величезний крок у правильному, еко-свідомому напрямку.
Бананове листя доступне в Таїланді круглий рік, тому, якщо клієнти Rimping продовжать добре реагувати на натуральну альтернативу упаковки, то, можливо, це листя стане постійним пакувальним матеріалом.

Переймати цікаві та корисні ініціативи інших країн – рекомендує підприємець та співзасновник проекту «Життя в стилі ЕКО» Тарас Демкура. І справді, що заважає українським супермаркетам спробувати використати для пакування, наприклад, листя кукурудзи? Звісно, враховуючи природні особливості клімату України, ця ідея не може бути  реалізована цілий рік, але хоча б на кілька місяців відмовитися від пластикового пакування – це можливо. Особливо, враховуючи тенденцію розвинутих країн до остаточної відмови від пластикових пакетів у супермаркетах.

«Наголошую на тому, що зараз вкрай важливо впроваджувати системні рішення, здатні покращити екологічну ситуацію, зупинити руйнівні наслідки господарювання людини. Саме проект «Життя в стилі ЕСО» і пропонує конкретні кроки до екологічної трансформації соціуму через зміну підходів до підтримування чистоти в побуті та в індустрії гостинності», – говорить Тарас Володимирович.

 

По матеріалам: https://www.theepochtimes.com/